Jdi na obsah Jdi na menu
 


                                              Doporučujeme
DogShop.cz

 Novinky

 

17.1. Jedno z mých předsevzetí bylo, že bych se měla lépe starat o tyto stránky, tak uvidíme, jak to dopadne. Zaktualizovala jsem naše plánované akce, většina je jistých a myslim, že možná i nějaké přibudou. Trošku něco nového je i na stránce o mě, ale něčekejte žádnou esej. Navíc po mé ne moc dobrovolné "změně image" jsem smazala i mé neaktuální fotky a až bude počasí, tak se pokusim něco zhotovit venku s pejsky semnou v čele :D Zkouškové je v plném proudu, takže není teď moc čas. Snažíme se alespoŇ trochu udržovat kondičku. S Kokym máme možnost trénovat v hale s agiliťáky z Probluzi, za což jsme jim moc vděční. Byli jsme zatím 2x a budeme se snažit jezdit bohužel jen jednou za 14 dní. To je prozatím vše ;)

 

 


ROK 2012

 

5.11. Tak aktualizace nebude asi ani jednou za měsíc...Jsme prostě ostuda!!! No a co je nového - pomáhala jsem při MS, což byl úžasný zážitek a určitě bych do toho šla znovu. Co se týče našeho běhání, absolvovali jsme závody u nás v HK nebo lépe řečeno v Blešně, kde jsme závody pořádali. Myslím, že to pro nás byli docela úspěšné závody. V každém běhu jsem stála s jedním z kluků na stupních vítězů. Kokyho video je na youtube, pokud si vzpomenu, přidám ho snad na stránky. Jinak pečlivě trénujeme, většinou pod mín vedením :D Uvidíme jaká bude zima a jak to bude vypadat s tréninky a možná se v únoru podíváme zase jednou na výstavu :)

30.8. Už se asi musíte smířit s tím, že v době facebooku budou aktualizace jednou za měsíc... Navíc 17.září nastupuji do školy a to to bude ještě horší. Jinak novinek je spoustu. Na 3 dny jsme vyrazili na tábor do Žamberka, kde jako předchozí rok byli úžasní Lukáčovi. Trochu jsme si potrénovali, zažili nějaké to drama, jelikož hned na prvním tréninku si Koky zalomil drápek (druhý den už byl ok) a pak nás čekalo pár průtrží mračen, které nás na poslední noc vystěhovali ze stanu a přestěhovali do cvičákovského domku, poslední noc před závody. Závody už byly za obrovského vedra, takže alespoň vše morké uschlo a podařilo se nám i něco doběhnout. Maxíček byl 2. v jumpingu a Koky vyhrál agility :) 

        Další z novinek je že 8.8. Maxíček oslavil již své 9.narozeniny!!! No a poslední prázdninový víkend nás čekaly závody v dříve domovském Vysokém Mýtě. Moc se nedařilo, Maxíček si odvezl 3x DIS, 2x můj pozdní handling a jednou si vybral tunel místo kladinky :) Koky se v jumpu disknul, zkoušku jsme doběhli s otřesnými 15tr.b., ale od paní rozhodčí Lenky Pánkové jsem byla pochválena za vedení :))) No a agi už jsme zvládli čistě a na 1.místě :))

17.7. Opět aktualizace po dlouhé době, teď teda ani není moc o čem psát. Spíše jsme teď procházkovali, odpočívali na chatě a snažili se nezemřít v těch vedrech. V pátek nás s Kokym čeká trénink v pasení po dlouhé době, takže se moc těšíme. Jinak jsou na stránkách nahraná videa ze závodů.

25.6. Novinek je opět spoustu, jenom nebyla chuť aktualizovat, prostě facebook ze mě udělal lenocha na aktualizace. Minulý víkend, tj. 16.-17.6. jsme vyrazili na závody na Rozkoš, tentokrát jel i Maxíček a premiéru měl náš nový přístřešek k parkuru. Velmi horké počasí a moje stále mizivá kondice se ukázali jako celkem velká překážka :D ale nějak jsme to zvládli. Videa dodám ;) Tento víkend byl ve znamení 3.kvalifikačních závodů v Prostějově, do repre jsem se nepřihlásila a kdybych nebyla vybrána jako pomocník na MS, tak tam ani nejedu. Ale pomocníci měli na QZ generálku a tak jsem toho využila a s Kokym se přihlásila i jako závodník a bylo to super, sice v každém běhu bylo něco, ale byly i chvilky, kdy se náš výkon trochu začínal podobat agility :)) A velký dík patří Janče Zemkové za odvod do Prostějova :) Videa snad taky budou ;)

4.5. Přidáno video z kvalifikačních závodů, no moc se není čím chlubit, takže snad někomu přinese alespoň pobavení :)))) Aktualizovány akce. 

12.4. V sekci videa přibylo po roce nové video z tréninku agility :)

9.4. Velikonoční víkend jsme strávili opět na Zdobíně, kde jsme pilně trénovali pod vedením Marti Konečné. Musím říct, že fyzička stále nic moc, ale snad se to trochu zlepšuje - zaběhli jsme i "sekvenci" o 17 překážkách, tak do QZ to musíme dopilovat alespoň na těch 20 :) Velikonoční pondělí je tedy věnováno regenraci, hlavně té moji, protože Koky se i přes náročný víkend domáhá pozornosti a snaží se mě zlákat k nějaké činnosti - možná potrénujeme trochu na výstavu, přeci jenom je to výstava po přestávce dlouhé rok a půl :) Doplnila jsem akce ;)

1.4. I přesto, že volného času mám teď dost, tak se nemůžu donutit aktualizovat. A co jsme tedy dělali?? S Kokym jsme konečně začali agilitit a zahájení tréninků proběhlo ve velkém stylu na intenzivce s Marťou Konečnou. Tréninky už se rozběhly i na hradeckém cvičáku, takže když je počasí, tak se snažíme trénovat ;) Samozřejmě jsme teď využívali nádherného počasí a chodili na krásné procházky podel Labe. A další velká novinka je ta, že jsem Kokymu nechala udělat RTG kyčlí u MVDr. Ekra a to s výsledkem DKK 2/2. Je možné, že kdyby se snímek dělal třeba v roce, výsledek by byl lepší, ale pro mě je důležité, že můžeme dál bez omezení sportovat. Co se týká dalších plánů, tak pokud to okolnosti umožní, budeme se snažit trénovat a třeba vyrazit i někam na závody - přihlásili jsme se na QZ, tak do té doby snad něco natrénujeme :)

16.2. Omlouvám se za dlouhou neaktualizaci, ale bohužel život nám zkřížila jedna nepříjemná událost, takže se nedělo nic nového a ani nebyla moc chuť sem něco psát. Doplnila jsem náš prozatimní plán akcí, ale myslím, že jich tam ještě pár určitě přibude. Napsala jsem pouze akce, na které už jsme přihlášení. Teda kromě výstav, tam jsem ještě přihlášku neposílala.

 

 20.10. O víkendu jsme se s klukama zúčastnili agility závodů v Blešně u HK, poprvé pod Agility klubem Hradec Králové a můžu říct, že nám celkem přinesl štěstí. Počasí vyšlo nádherně a povrch na místním hřišti byl také skvělý. A teď k výsledkům, Maxíček běhal téměř po 4 měsících a bylo to znát, nebyli jsme moc sehraní. Agility zaběhl čistě na 7.místě, zkoušku A3 také čistě na 3.místě a agility jsme hned na začátku proměnili v diskvalifikaci - musela jsem utíkat dopředu a nehlídala jsem Maxe a ten proskočil mimo kruh :) Koky odstartoval den super jumpingem, kdy ndherně reagoval, spolupracoval semnou a dalo to na první místo a druhý nejlepší čas ze všech závodníků. Zkoušku A2 jsme také vyhráli, ale jen proto, že další dva spolubojovníci se diskvalifikovali, měli jsme skočené áčko. A do třetice všeho dobrého, v agility jsme se opět postavili na první místo, i když s odmítnutím, ptže jsem nedotáhla skočku po rovince, na které se zatáčelo. Měla jsem radost, hlavně z toho, že Koky dal áčko, protože ho ještě nemáme úplně dodělané (předěláváme na sbíhané). Takže povedené závody, videa bohužel nebudou, před prvním během nám foťák oznámil, že baterie je vybitá.

15.9. I přes moje poměrně dlouhé prázdniny jsem se nedonutila k aktualizaci. Teď, když mi zbývají asi 4 poslední dny prázdnin, tak to chci trochu dohonit. Žádné záznamy z akcí ani moc nejdou psát, protože naše jediné prázdninové agi akce byli 2 soustředění. V červenci v Žamberku s Lukáčovými, ze kterého jsme museli ale předčasně odjet kvůli Maxíčkovi, jelikož měl zdravotní problémy. V srpnu jsme opět vyrazili do Brna na Zetor, kde jsme se v neskutečném vedu soustředili pod vedením Oliny Edrové. Jinak z dalších událostí, Maxíček 8.8. oslavil své 8-mé narozeniny, snad bude mít pevné zdraví, které nás teď trochu pozlobilo!! Akce stěhování do Hradce dopadla dá se říci úspěšně. Už jsme dokonce dvakrát byli v místním Agility klubu na tréninku. Teď mi ale začne škola, tak těžko říct jak to s námi bude vypadat dál ;)

22.6. Po skoro 2 měsíčních neaktualizacích je tu jen taková malá aktualizace. Maturitní šílenství je zamnou - při předávání maturitních vysvědčení zaznělo z úst naši třídní profesorky : "Prospěla s vyznamenáním!" Takže veliká spokojenost. Šílenství zvané přijímačky na VŠ jsem si odbyla už před maturitou a nakonec to vypadá, že ze mě bude brňák ;) Ale než se přestěhuji do Brna, naši rodiče si naplánovali akci s názvem: Stěhujeme se do Hradce. Začátek akce: příští středa. Takže ani chvilka klidu, snad to všechno zvládneme bez větších ztrát a rychle si na vše zvykneme. A teď nějaké novinky co se týče psíků. Koky oslavil 21.5. své 4-té narozeniny, doufám, že bude mít pořád tak rychlé nožky jako doposud a bude neustále skvělým společníkem. Také jsme zajeli zase jednou na závody a to na Opsion, který byl jako již tradičně na Rozkoši. Odvezli jsme si nějaké ty cenné kovy. Video snad bude časem ;)

26.4. Vloženo video z víkendových závodů na Rozkoši :)) V sekci Videa

19.3. Maturita se blíží čím dál tím více a volného času je čím dál tím méně :( To ovšem neznamená, že bysme nic nedělali. Absolvovali jsme dva intenzivní tréninky s Marťou Konečnou, kde se ukázalo, jak jsme na tom s kondičkou mizivě, protože teď nic neděláme. Jinak nám to docela šlo. Se zplepšujícím se počasím se snažíme jak je čas jezdit trénovat. Pokud to vyjde jednou za týden, jsme rádi. Tento půl rok nás moc akcí nečeká, ale pár jich je. Najdete je v rubrice akce ;) Jinak možná, pokud se ke mně dostane, bude video z posledního intenzivního tréninku.

11.2. Opět se moc omlouvám za dlouhou neaktualizaci, ale prostě není čas a není ani moc o čem psát. Trénovat jsme byli letos zatím jen 2x a závody jsme ještě také žádné nenavštívili. Zúčastnili jsme se ale výstavy v Brně, kde byl Koky V2, res.CAC za americkou šeltií.

Z dalších restů přidávám video ze Švýcarska, které je už dlouho nahrané na youtube, ale kdyby ho náhodou ještě někdo neviděl, tak už je tu k dispozici. Akce zatím žádné psát nebudu, jelikož máme letos docela dost zájezdů s kapelou a hlavně maturita se blíží pekelně rychle. Uvidíme na co bude čas a penízky.


ROK 2010

24.12. Přejeme všem krásné prožitií vánočních svátků. Omlouvám se za opravdu dlouhou neaktualizaci, ale maturitní ročník mi zatím dává dost zabrat. Příští týden snad doženu vše zameškané ;)

20.10. Švýcarsko jsme si náramě užili, článeček už je skoro napsán a jak se ke mě dostanou videa, tak přibydou i ta ;)

13.10.V sekci videa najdete videa z Mistrovství republiky mládeže :) Jinak s Kokym v pátek odjíždíme do Švýcarska na mezinárodní závody šeltií, tak nám držte palce!! ;)

6.10. Omlouvám se za dlouhou neaktualizaci, v srpnu jsme se zúčastnili závodů v Žamberku a u nás ve Vysokém Mýtě. Září pro nás bylo pak měsícem mistrovství. S Maxíkem jsme byli na MČR v Žamberku, kterého se Koky nezúčastnil, protože jsme nesplnili. Nevím jestli to bylo absencí Kokyho nebo mamky sobotní účastní, ale Maxík nechtěl vůbec běhat. Dalším mistrovstvím bylo Mistrovství republiky mládeže, to jsme odstartovali krásně :)  Koky vyhrál úvodní hru, Maxíkovi jsem zvolila lehčí trať pro radost, takže měl málo bodů. V jumpu družstev oba kluci zaběhli čistý běh, v jumpu jednotlivců oba DIS :( V neděli pak agi družstev Koky s odmítnutím a Maxík čistě. A poslední běh agility jednotlivců byl Maxík úplně rozhozený a vynechával překážky, vyběhl ze slalomu ( asi to bylo tím jak tam na něj na startu volal a poštěkával jeden kluk) a Koky krásný běh, bohužel s odskočeným áčkem, ale s 3 vteřinovým náskokem na vítěze :) A konečný verdikt: Maxík se svým hvězdným týmem, ve složení : Jana Mrázkova+ Billy, Verča Šarfová+Rocky a Romča Hanousková+ Marlenka; se stali Vícemistry republiky ve družstvech. Až se ke mě dostane video, tak ho zveřejním. Jinak teď jsem nemocná, takže se kluci nudí, doufám, že příští týden budu fit, protože s Kokym máme jen na Mistrovství šeltií do Švýcarska :)

8.8. Maxík dneska slaví své 7 narozeniny :)) Přeji mu vše nejlepší, rychlé nožky a radost ze života:))) + u obou kluků trochu novější fotky

7.8. Už se z toho stává tradice, ale opět aktualizace až po měsíci. Tento měsíc byl ale plný různých akcí. Nejdůležitější a nejlepší pro nás byla účast na EOJ, sice se nám s Kokym lepila na paty smůla, ale pefektně jsme si to tam užili. Po EOJ následoval tábor na Zetoru v Brně, kde jsme pod vedením Oliny Edrové trénovali a trénovali. Nohy mě pěkně bolely, ale o tom až v článku, který doufám napíšu. Jinak s klukama zkoušíme nové triky, učíme naskládání se do misky a další různé triky s miskou. Až to bude vypadat slušně, pokusím se natočit video :) Teď nás čekají další závody a doufám, že i dost tréninků.

Konečně je upravena sekce pro mě a aktualizované plány :) Také je změněna fotka měsíce + upraveny odkazy

7.7. Zase po hrozně moc dlouhé době aktualizace, ale jenom proto, že závěr školního roku byl trochu více hektický. Takže co se u nás dělo. S Kokym jsme absolvovali jen tak na zkušenou obě kola kvalifikačních závodů. Zazávodili jsme si i s Maxíkem na Rozkoši, z těchto závodů najdete video v sekci videa :) Najdete zde ještě 3 běhy z QZ, 2 z Nučic a jeden z Kyjí. Autorem je Michal Vokrouhlík, moc děkuji !! Jinak dnes s Kokym odjíždíme do Německa na European Open Junior, kde se budeme snažit podat maximální výkon, i když teď to s trénováním nebylo nic moc. Držte nám palce, děkujeme :))

17.5.Přidán článek o qz juniorů, najdete ho v povídání z akcí

16.5. Opět jsem dlouho neaktualizovala, ale mám spoustu novinek. Na Klubovém mistrovství šeltií se nám moc nedařilo - 3xDIS. Další víkend 24.-25.4. jsme s klukama strávili opět v Herolticích, ale tentokrát na kvalifikačních závodech juniorů. S Kokym se nám docela dařilo a výsledek je teno: s Kokym jsme nominovaní na European Open Junior 2010 konaný v Německu. První květnový víkend jsme strávili zase na Moravě a to sice v sobotu na zkouškách v Brně, jednou 10tr.b. a jednou DIS a v neděli na zkouškách ve Zlíně, kde jednou DIS a jednou 2.místo bez trestných bodů. Videa z tohoto víkendu a z dubnových závodů mimo qz najdete ve videiích. A včera jsme byli na výstavě v Řepči, kde Koky získal u anglické rozhodčí V2, res.CAC. Článek dodám :)

16.4.Dlouho jsem neaktualizovala, al ne proto, že by se něco nedělo,ale proto, že jsem měla hodně práce. Na krku čtvrtletí a navíc jsem se účastnila krajské soutěže s Big Bandem a celostátního kola souborů v Liberci :)) Velikonoční prázdniny jsme trávili závodně i tréninkově. V sobotu 3.4. jsme s Bárou Štouračovou vyrazili do Masečína, odkud jsme si odvezli 2x DIS, v neděli jsme byli v Podkosti na tréninku pasní oveček a v pondělí jsem jela do Vilémovic na dvojzkoušky, odkud jsme si odvezli opět 2xDIS :)) A tento víkend jsme strávili celý ve Vilémovicích, v sobotu 2x jmping, jdenou 6.místo a jednou DIS, v neděli jsme trénovali poprvé pod vedením Martina Nehyby. Snad se donutím a napíšu nějaké články z těchto akcí. A nadcházející víkend strávíme opět na východě a to v Herolticích na klubovém mistrovství šeltií a v Opavě na tréninku u Marti Wasserbauerové :)

26.3. V rubrice Kokyho potomci najdete video malých nezbedů z naší návštěvy. Jeden pejsek stále hledá své páníčky. Jinak jsou aktualizované Plánované akce.

 

6.3. O víkendu jsme byli v HK na závodech. Koky se 2x umístil ve zkoušce na 3.místě. Maxík navštívil stupně vítězů víckrát a hlavně se stal Šampionem Opsionu! Dnes jedeme na návštěvu za Kokyo dětmi, pokud někdo má zájem stále jsou volní 4 pejsci - 2x bicolor a 2x trikolor.

24.2. Dlouho jsem neaktualizovala, ale ne proto, že by se nic nedělo. V neděli 7.2. jsme  Kokym vyrazili na výstavu do Brna a bylo z toho 3.místo, známka výborný a osobní pochvala od pana rozhodčího. Posudek dodám časem. Tento víkend jsme vyrazili do Zdobína na intenzivní trénink k Martě Konečné a chtěla bych jí poděkovat za odvoz domů a Janče Zemkové za možnost přespání na chatičce :) Víkend následující, tedy 27.-28.2.se chystáme do HK na závody a tenokrát v plné sestavě i s Maxíčkem, pro kterého budou závody vyjíměčné tím, že budeme poprvé startovat v kategorii A3. Jinak co se týče štěňátek po Kokym a Bibince je volná 1 fenečka a 4 pejskové. Více informací na již zmiňovaných stránkách.

28.1.O víkendu jsme se s Kokym zúčastnili závodů Opsion v HK, byla to účast na poslední chvíli. Podařilo se nám zaběhnout jednu zkoušku potřebnou na kvalifikačky na MEJ, ještě nám chybí 2 :) Miminka Kokyho a Bibinky už začínají otevírat očička a někteří už se staví na čtyři :) Více info a fotek http://hedvabnysen.jex.cz . + aktualizován seznam plánovaných akcí

22.1. S Kokym budeme celý víkend závodit v Hradci Králové, jelikož se nám uvolnilo místo, budeme závodit poprvé v kategorii A2, tak snad to nedopadne špatně. Jinak miminkům Kokyho a Bibinky se daří skvěle:))

15.1. Přidána rubrika Kokyho potomci. Jinak jsem se chtěla shrnout loňský rok,  našlo se pár věcí, které určitě stojí za zmínku. S Maxíkem se nám podařilo splnit si podmínky pro přestup do kategorie A3 a zúčastnili jsme se Mistrovství republíky ČR. S Kokym se nám podařilo splnit podmínky pro přestup do A2, na výstavách jsme získali 3xCAC, 1xres.CAC, 1x Národní vítěz. To by bylo tak ve zkratce k našim úspěchům za rok 2009 a uvidíme, co přinese rok 2010.

14.1. Kokymu a Bibince ( Orchidea Black Hedvábný sen) se dnes narodilo 9 štěňátek - 5 fenek a 4 pejsci. Více na http://hedvabnysen.jex.cz  , já více dodám asi až o víkendu nebo zítra.

4.1. Začal nám první pracovní týden nového roku. Do plánovaných akcí něco málo přibylo, zatím toho moc není. Vánoční závody v Žamberku byly bohužel kvůli počasí zrušeny a vymýšlí se náhradní termín.

                                                       2010                             

24.12.Přejeme všem krásné Vánoce :) V sobotu pojedeme na neoficiální Vánoční závody do Žamberka, tak na nás myslete, snad běhy ve zdraví přežijem :)))

28.11. Koky 15.11. nakryl Orchideu Black Hedvábný sen               (www.hedvabnysen.jex.cz/ ). Berrynka má potvrzenou březost, čeká 4-5 štěňátek :) Přidána rubrika Kokyho potomci.

1.11 Přidáno video ze Zlaté překážky a video ze semináře s Martinou Wasserbauerovou. Konečně jsem taky napsala článek ze světovky:) Najdete ho v Povídání z akcí.

20.10.V sekci videa je přidáno video ze Dvora Králové. O víkendu jsme byli jen s Kokym v Hradci Králové na Zlaté překážce, kde si hned v sobotu splnil Koky poslední potřebnou zkoušku pro přestup do kategorie MA2 a vydařený víkend se zakončil nedělním, trochu narychlo sjednaným krytím, které se povedlo. Koky nakryl Berry Black Divoký sen. Svázáni byli 13 minut. Dnes tu byli na překrytí, které se taky povedlo a svázáni byli 20 minut. Více informací později, stránky Berry jsou http://odkstudanky.webnode.cz . Jinak a článku ze světovky se pracuje, bude asi hooodně dlouhý, video ze Zlaté překážky bude snad taky co nejdříve. Teď nás čeká víkendový seminář s Martinou Wasserbauerovou.

13.10.Chystá se velká aktuálka, jejíž součástí bude článek ze Světové výstavy psů, videa ze Speciálu kolií šeltií, kde si mimochodem Maxík vyběhal poslední potřebnou zkoušku do kategorie A3 a pokud to nestihnu do pátka bude zde i Zlatá překážka, na kterou jedu jen s Kokym, ptže se nám uvolnilo místo.

3.10.V sekci video je video z našeho dnešního krátkého tréninku.

30.9.Přidáno video z Mistrovství republiky. S Maxíkem jsme také byli o víkendu na Mistrovství republiky mládeže, bohužel naše účast byla velmi krátká. Zaběhli jsme si hru a když jsme šli na start na agility družstev, Maxík si na schodech vyrval celý dráp. Naštěstí u startu byla veterinářka, která ho rychle ošetřila a už včera chodí Maxík bez obvazu, ale nosí satelit, aby si ránu nelízal. Příští rok si snad to, pro nás poslední, MRM užijeme bez těchto událostí. Maxík byl ale statečný a všechno zvládnul. Byla jsem sice celá poškrábaná, ale zvládli jsme to.+přidáno foto měsíce na říjen, rozhodla jsem se, že každý z kluků bude mít svoje

16.9. O víkendu jsme s Maxíkem byli na MRM v Žamberku, Maxík se celkově umístil na 16. místě z 52 psů. Podrobnosti dodám asi o víkendu. + aktualizovány plány

6.9. Minulý víkend jsme závodili. V sobotu u nás ve Vysokém Mýtě, videa najdete v sekci Videa. V neděli jsme se jen s Kokym vydali kvůli zkoušce do České Třebové, běžel se jumping, Koky byl 4. z 22, měl 15tr.b. a nejrychlejší čas z S,M a L!!!! Zkoušku bohužel nemáme. Včera jsme byli na klubové výstavě v Pardubicích. Koky byl ve třídě otevřené, kde se sešlo celkem 11 poměrně vyrovnaných jedinců. Koky získal ocenění V1,CAC:))) Potom jsme se zúčastnili soutěže o nejlepší blue-merle šeltii, kterou Koky taky vyhrál, takže velmi úspěšná výstava. + na Kokyho stránce jsou doplněny výstavní tituly.

23.8.Konečně přidáno Maxovo video k narozeninám, nejdete ho v sekci videa.+přidáno video ze Žambereckých závodů. Video z tábora už je taky k dispozici.

16.8.Celý týden jsme s Kokym trénovali v Žamberku pod vedením pana Spolka u kterého jsme i tábor zakončili závody. V pátek se běžel jumping, který byl rozdělený, Koky se diskvalifikoval a Maxík byl 2. v kategorii MA2. V sobotu si z opět rozděleného jumpingu Koky odvezl 1. místo a Maxík 2. Koky si poté splnil zkoušku a byl 1. Maxík byl v dvojkové zkoušce taky 1., ale z 5 trestnými body. Agility, tam se diskvalifikoval Maxík a Koky byl 4. ze všech medíků. Videa dodám na konci týdne.

8.8.Maxíček dneska slaví své 6.narozeniny, přeji mu všechno nejlepší a co nejvíce sportovních úspěchů:))) mám už i napůl udělané jeho narozeninové video. Teď odjíždíme na tábor k panu Spolkovi, tak až se vrátíme, přidám ho.

31.7. Včera jsme byli opět u oveček, video naleznete v sekci videa :o) + změněné foto měsíce, děkuji Kristýně za úžasné fotky

29.7. Minulý týden jsme s Kokym byli ve Slatině nad Zdobnicí a u Katky Tothové jsme trénovali pod vedením Marti Konečné a bylo to super. O víkendu jsme závodili, běhy už tak super nebyli a  i přesto jsme se ukázali na bendě. Videa už jsou na stránkách. Koky včera absolvoval svůj první trénink v pasení oveček, jak nám to šlo to posuďte sami z videa;)

18.7. Dnes jsme s Kokym byli na Národní výstavě v Mladé Boleslavi a dostavilo se i několik úspěchů. Koky vyhrál ve třídě otevřené a získal CAC a navíc mu byl udělat titul Národní vítěz. Zítra odjíždíme na tábor s Martinou Konečnou a už se moc těšim. +upraveny Plány; článek a posudek dodám po táboře

3.6.Přidáva videa z víkendových závodů. Já zítra odjíždím na 14 dní jako praktikantka na tábor, takže se  teď nic dít nebude

2.7. O víkendu jsme byli na závodech ve Dvoře. Článek a videa dodám snad během dneška. Nejdůležitější informace ze závodů je ta, že maxík skončil 2. v součtech.+ změněno foto měsíce

22.6.Doplnila jsem článek z tréninku s Martinou, který najdete zde. O víkendu jsme byli s Kokym na akci Víkend se šeltičkou, který se moc povedl;)

15.6. V sekci videa je přidáno video z Rychnova. Jsou doplněny akce a Kokyho posudky z výstav. Jinak víkend jsme s Kokym strávili v Opatovicích pod vedením Marti Konečné. Článek brzy dodám, jelikož už mě čeká jen ve středu kompozice z matiky a konec tak to snad bude i brzy.+ změněno foto měsíce

25.5.Omlouvám se, ted jsme zjistila jsem, že jsem Kokyho video nezařadila do sekce, takže ted už by mělo být k shlédnutí. Přidala jsem také video z Opatovic, Maxovo dávat nebudu, ptže běhal hrozně - pořád někam čuměl...

21.5. Koky dneska slaví své 2. narozeniny, udělala jsem mu krátké video, které můžete shlédnout v sekci Videa. Přeji všechno nejlepší a at je stále tak úžasný a má pořád tak rychlé nožky:))

18.5.Moc se omlouvám za dlouhou neaktualizaci. Bylo toho teď ve škole moc, ale jelikož jsou teď maturity, máme zkrácený rozvrh a snad všechno stihnu napravit. Alespoň ve zkratce poslední události: Neofic. závody v Opatovicích - jumping Koky 1.místo, agi Max 3.místo; závody v rychnově - jumping Max 3.místo, agi Max 3.místo a součet MA2 Max 1.místo; RY-KO-MY - součet jump+agi Max 1.místo a Koky 2.místo. Videa a články dodám snad během týdne.

9.5.Přidán článek z MVP v Praze. Zítra jedeme na neoficiální závody do Opatovic, tak nám držte pěsti.

5.5. V sobotu jsem absolvovali mezinárodní výstavu v Praze. V naší třídě jsme se sešli s dalšími dvěma ďáblíky - Beduinem a Deliquentem. Koky získal V2, res.CAC. Gratulujeme Deliquentovi k CACovi a res.CACIBovi. Jinak ve videiích přibylo video z klubovky. Není nic moc a navíc mi vypli hudbu.

1.5. Konečně jsem napsala článek z agi závodů v Jičíně a článek z klubové výstavy v Brně. + změněna fotka měsíce

19.4. Dnes jsme byli v Brně na klubové výstavě a Koky získal v mezitřídě v konkurenci 4 dalších psů V1,CAC !!!! Možná bude video, článek dodám snad v týdnu se slibovaným článkem z Jičína. :o)

14.4.Maxíkovo video už je nahrané.

13.4.Kokyho video už je na stránkách, Maxíkovo se stále nahrává, takže ho vložím zítra dopoledne. Článek nevim  kdy napíši. Snad brzy.

11.4.Dneska jsme byli na závodech v Jičíně, pro Kokyho to byla závodní premiéra na trávě. Na článek a úpravu videií dneska už nemám sílu a zítra odjíždím na chatu, takže dodám asi v pondělí. Alespoň ve zkratce úspěchy: Max - 4.místo jumping, 1.místo zkouška MA2; Koky - 2.místo zkouška MA1, 3.místo MA1 agility. Jsem moc ráda že jsme všechny běhy doběhli a že ty chyby co třeba měl Koky udělali i trojkoví psi. Jinak Kokyho postupovky: jumping : 4,4m/s, zkouška: 4,4m/s, zkouška: 4,3m/s a to měl občas i odmítnutí (samozřejmě vinou paničky).

5.4. Dnes jsme byli po dlouhé době trénovat na cvičáku. Videa z našeho snažení najdete v sekci "Videa"

30.3. na www.zkovmagifly.rajce.net jsou fotky ze středečního i předešlého flybalu, autorem je Katka Šlégrová. Jinak s Kokym začínáme trénovat na klubovou výstavu.

27.3. Ve středu jsme opět byli na flybalovém tréninku. Zkoušeli jsme opět odběhy, Koky už bez jediného vyhnutí vždy skočil všechny čtyři překážky. Braní ze shootu už bylo také lepší, Koky držel míček i při běhu ze shootu, což minule nedělal. Maxík udělal taky pokrok, míček ho tentokrát opravdu zajímal, ale při braní ze shootu si pomáhá packami, snad se nám to podaří odbourat. + přidala jsem rubriku příprava na výstavy, kde budou postupně přidány články o tom, jak se připravit na výstavu a jak upravit šeltičku před výstavou. Plánuji i video, ale uvidíme, jak na tom budu časově.

21.3. Ve středu jsme si byli poprvé zkusit flyball, dělali jsme odběhy a kluci zkoušeli brát míček ze shootu. Ve středu se budeme opět pokoušet. Ve fotoalbech přibylo nové s názvem Leden,únor, březen - zde najdete pár fotek z flyballu,  výstavy a vycházek.

15.3.Omlouvám se za dlouhou neaktualizaci, ale nejdříve jsem byla nemocná a teď vůbec nestíhám, protože ve škole dopisuji testy a ještě stále i nějaké sešity. Alespoň ve zkratce něco z novinek : 1.3.jsme si u Báry Štouračové (czechfan.estranky.cz) zatrénovali pod vedením Irči Kochové, které moc děkuji za trpělivost, protože Kokyho dlouhé válení se doma způsobilo hyperaktivitu a na parkuru to někdy bylo lehce o nervy. Ve středu jsme k Barče jeli znovu a trénovali s naší trenérkou paní Lustykovou. Jinak teď čekáme až se počasí umoudří a my budeme moc jet na cvičák. Mám nějaké fotky z procházky a i videa z tréninku z Irčou, ale v hale nebylo dobré světlo, takže videa asi ani nedám na internet. Fotky dám na internet až bude více času. Zaktualizovány akce.

25.2.Maxíkovi i Kokymu přibyla nová fotečka na jejich stránkách. Je někdy z ledna ze cvičáku a autorkou je Katka Šlégrová (www.dobby.estranky.cz). Od ní máme ještě ze stejného tréninku fotku měsíce na úvodní straně. + u články z Duo CACIBu jsou přidány fotky od Kristýny Hejdukové a Domči Poláčkové.

22.2.Teď moc žádné novinky nejsou, měli bychom jet 7.3. do Malšovic na zkoušky, ale uvidím jak to vyřeším s dopravou, protože pokud budu muset jet vlakem pojede jen jeden pejsek asi Koky, má látkovou boudičku (Maxík by ji asi roztrhal). Já si totiž s 2 psy, věcmi a klecí netroufnu jet vlakem, bylo by toho moc. Jinak teď netrénujeme, je tady dost sněhu a procházky taky moc nepodnikáme, protože jsem nemocná. V plánech je přidána nová akce.

20.2.Zatím jsem dodala videa, tak se na ně můžete podívat. Článek snad brzy bude taky. Jinak jsem se rozhodla, že nepojedu na MR šeltií. Je to na koberci a až uvidíte ty videa, tak s Kokym nejsme ještě moc sehraní, tak jsem se rozhodla se přihlásit na výstavu konanou současně při MR, takže se budu moc jít alespoň podívat.

18.2. Moc se omlouvám, že neaktualizuji, ale týden jsem lyžovala v rakouských Alpách a den po příjezdu jsem odjížděla k babičce, kde není internet. Z nedělního agilitění mám videa, která musím upravit a úspěchy jen ve zkratce. Maxík se bohužel neumístil do 3.místa a Koky 2xDIS a 2.místo ve zkoušce, které si za ten otřesný běh ani nezasloužíme, prostě bylo vidět, že zima a netrénování udělalo své. Jinak videa a článek budou dnes nebo zítra, teda alespoň doufám.

7.2. Dnes jsme absolvovali výstavu v Brně, článek o výstavě naleznete v Povídání z akcí. Koky získal v mezitřídě V2 - Res.CAC. Posudek najdete ve Výsledky a plány.

3.2. V Povídání z akcí najdete krátký článek o nedělním pochodu se šeltičkami v Hradci Královém. Ještě jsme se přihlásili na neděli do Hradce Králové na agi závody.

14.1. Omlouvám se, že moc neaktualizuji. U nás dnes opět přieněžilo a je tam stále velká zima, takže nic moc nepodnikáme. Doma trénujeme dogdancing - učíme se dotek předmětu, klům se to moc líbí.S Kokym trénuji jestě výstavní postoj. Blíží se pololetí, takže jsem zavalená učením - proto nějaké novinky teď moc nečekejte

3.1. Upravila jsem plány na rok 2009 a najdete je v Rubrice Výsledky a plány. Včera nám nachumelilo, tak možná půjdu něco vyfotit a předělám tu úvodní stranu.

30.12. Video našich triků je v sekci Videa, není to ale žádný zázrak, rozhodně to umíme i lépe. Časem natočím lepší.

29.12. Upravila jsem rubriku Naše aktivity. Jinak zítra ráno asi půjdeme natočit slibované video Kokyho dogdancingu, takže večer už by mohlo být na stránkách.

26.12. Dnes jsme si poprvé zkusili coursing. Článek a video naleznete v povídání z akcí. Jinak plánuji, že natočím dogdancingové video, tak uvidíme, jestli se k tomu s Kokym dostaneme

20.12. V předvánočním období, kdy počasí venku zrovna nepřeje psím radovánkám, protože u nás prší, se u nás nic neděje. Plánujeme na pátek 26. coursingový trénink v Chrudimi, snad to dopadne. + Kokymu jsem přidala na jeho osobní stránku jednu fotku

15.12. Dneska jsme poslala Kokyho vzorek krve do Liběchovic na testy na CEA, doufám, že výsledek bude stejný jako v 7 týdnech.

26.11. Přidán článek a videa ze Zlaté překážky

23.11.Dnes byl druhý den závodů Zlatá překážka v Hradci Králové. Včera se nám nepodařilo žádné umístění, ale kluci běhali krásně. Maxík běhal s chutí a byl 7. ve zkoušce, v jumpingu 19. a v agility 13. Koky hodně bojoval s kobercem a tyčky občas padaly dolů. Byl 4. ve zkoušce a DIS v jumpingu a openu. Nakonec jsme si zaběhli sranda závod družtev ve složení : Já+Koky, Já+Max, Zuzka Tvrzníková +Kryštůfek Robin a Ondra Vrkoč+ Agility Černá Irupe. Byli jsme na 1.místě. V neděli už se nám podařilo s Kokym doběhnout vše. Agility bylo s jednou shozenou laťkou a skončili jsme na 13.místě, v jumpingu nevím, výsledky ještě nejsou na internetu a vybojovali jsme krásné 3.místo ve zkoušce. Maxík doběhl zase s chutí(nevyplnili se mé obavy a Maxík na koberci běhal možná ještě lépe než někdy na trávě). U něj nebyli žádné boje o přední místa, ale běžel opravdu s radostí a to mě moc potěšilo.V agility byl 16., v jumpingu nevím a ve zkoušce byl na 6.místě. Vše dodám s Článkem a videi.

17.11.Proběhly klubové závody u nás ve Vysokém Mýtě, jak jsem již psala závodil jenom Maxík. Terén byl hodně náročný, místami bylo místo trávy jenom bahno, takže kopačky jsem ani neobouvala. Občas nám i zapršelo. První běh se běželo agility a Maxík byl 1. Druhý jumping a tam jsme skončili 7. Celkově jsme byli 4., videa bohužel nemám a ani nevím jak moc by při takovém počasí byly kvalitní.(přidáno 19.11-vždy píšu jen datum kdy se to konalo a ne kdy to píši, ale snažím se vždy co nejdříve)

15.11. Tak včera jsme byli na poslední kontrole u pana veterináře. Koky už je v pořádku, ale přes víkend má ještě dietu a prášky. Takže se Kokýnek nemůže zúčastnit ani pondělních klubových závodů v naší ZKO. Bude tam jenom Maxík. Jinak Koky už je v pořádku má už dobrou náladu a občas přinese nějaký aportek a chce se třeba tahat :o)

11.11. Bohužel mám špatnou zprávu. Do Prahy na výstavu nejedem. Dnes jsme s Kokym byli u veterináře, protože už druhý den zvracel jenom šťávy. Pan doktor Kokymu oholil nožku a dal mu kanylu. Musí teď určitě ještě zítra být na kapačkách a máme pro něj injekce proti zvracení a na zpravení žaludku. Doufám, že bude v pořádku co nejdříve. Pan doktor nám řekl, že pokud půjde vše dobře, tak by měl být zotavený rychle a na Zlatou překážku by měl být už úplně v pořádku.

8.11. Konečně jsem upravila a přidala videa z Rychnova z RY-KO-MY, tak si je můžete prohlédnout v sekci Videa

1.-2.11. Byli jsme s Kokym na víkendovém soustředění ve Dvoře u Martiny Konečné - článek je v Povídání z akcí. Dnes nám přišel dopis od ČMKU (konečně bylo volno kdy jsme nepotřebovali PP) a Koky je přeregistrovaný a je mu udělen titul Českého Junior šampiona+konečně jsem dala na stránky video z Jaroměře(u článku)

31.10. Koky má novou fotku na stránce o něm od Kristýny Hejdukové (www.sheltie-foto.ic.cz). Zítra se chystáme na trénink k Martině Konečné do Dvora Králové, tak doufám, že si neuděláme ostudu :o)

20.10. Přídány články z výstav+fotky

19.10. KV v Mladé Boleslavi proběhla opět velice úspěšně. Koky byl Výborný 1 z 5 jedinců a získal třetího CAJCe a splnil tak podmínky pro udělení titulu Český junior šampion !!! Článek také dodám co nejdřívě, stejně tak i fotky.+ ve Výsledky a plány jsou dopněny všechny naše posudky

18.10. Dnes jsme absolvovali národní výstavu v Brně, kde byl Koky v třídě mladých sám. Rozhodčí byl pan Krinke. Koky získal svého druhého CAJCe. Článek dopíšu co nejdříve. Zítra nás čeká ještě Klubová výstava v Mladé Boleslavi, kde nás bude v třídě mladých 5, tak uvidíme.

14.10. Přidáno nové video z tréninku s Kokym, ještě musím upravit videa z Jaroměře a Rychnova

12.10.V Rychnově nad Kněžnou proběhlo 4.kolo RY-KO-MY. Maxík byl 2. a v celkovém součtu byl na úžasném prvním místě. Koky byl 2. a v součtu na krásném 2.místě. Více v Povídání z akcí

11.10. S Kokym jsme byli na neoficiálních závodech v Jaroměři. Získali jsme 2x druhé místo. Více v Povídání z akcí.

7.10. Přidala jsem nová videa z našich závodů.

5.10.Přidána rubrika videa. Zatím si můžete rpohlédnout video ze závodů v České Třebové. Další videa po sestříhání a úpravě dodám.

2.10. V povídání z akcí si můžete přečíst podrobněji o Kokyho setkání s ovečkami a prohlédnout si tam fotky.

28.9.Dnes si Koky mohl poprvé vyzkoušet své pastevecké vlohy :). Byli jsme ve Zbožnově, kde bylo pár oveček. Měli tam i louku, ale napoprvé stačilo, když si je Koky prozkoumal jen na zahradě mezi stromama. Zezačátku byl velmi opatrný, ale potom je párkrát prohnal a jednou je i zahnal do jejich úkrytu. Pořát štěkal a chtěl za nimi běhat a kontrolovat jestli jsou pohromadě. Bohužel ovečkám už se potom nechtělo moc ven, tak snad příště to zkusíme znovu. Mám pár fotek, které dodám.

20.9.Přidána rubrika Naši Kamarádi. Jinak co nejdříve dodám fotky z našich prázdnin. Dala jsem nové počítadlo návštěvnosti, to předešlé moc nefungovalo. Do této doby zde bylo 2537 návštěvníků.+znovu jsem se vrátila povídání z výstav a závodů.

14.9.RY-KO-MY Maxík po prvním pomalém běhu a po druhém DIS, skončil poslední. Naštěstí se stále drž na 1.místě v průběžném pořádí. Koky se po nádherném běhu s krásným a velice těžkým náběhem do slalomu postavil na stupně vítězů a to na ten nejvyšší, a tak se dostal do čela průběžných výsledků. Měl nejrychlejší čas i v konkurenci s kategorií large.

13.9.Proběhly závody u nás na cvičáku. Maxík vybojoval 2.místo ve zkoušce. Běhal (až na poslední běh) moc hezky.

6.9. Byl Koky s mojí sestrou na KV v Pradubicích. Já jsem byla s orchestrem v Německu, takže ani nevím jak výstava probíhala. Pan rozhodčí byl velice zvláštní. Pes, který vyhrál v naší třídě byl prý vyrovnaný, ale seskočil ze stolu a odmítal prohlídku zubů. Koky bohužel dostal jen VD a byl 2. v posudku je, že má vytočené přední končetiny, ale na stupních řekl, že má vytočené zadní. A fenka, která vyhrála v Praze dostala dobrou. Bylo nám řečeno, že VD od zahraničnícho rozhodčího je ještě pořád skvělé. Doufám, že příště bude zase V. Ale moc děkuji sestře Míše, že Kokyho vystavila a snažila se.

30.8. Neoficiální závody v České Třebové. Ve hře byl Koky 8. a Max 9., v agility jsme se s Maxíkem diskvalifikovali, ale Koky měl nádherný běh (až na shozenou laťku) a vyhrál. V jumpingu si to kluci vyměnili, ale Maxík na první místo nedosáhl, byl ale druhý a má krsnou medaily. Na skok mohutnosti jsme už nezůstali. Jinak závod trval poměrně dlouho, ptže organizace trochu brzdila program, kvůli různým problémům.

23.8: SV Praha - na tuto cestu jsme se museli vydat vlakem, jelikož mamka byla v práci a taťka si zlomil pravou ruku. Naštěstí cesta proběhla v pohodě. Posuzováni jsme byli v kruhu č.2 a rozhodčí byl pan Petr Řehánek. Do kruhu nás nastoupilo z přihlášených 6 jen 5. Pan rozhodčí se dle nejen mého názoru koukal hlavně na šeltie, které byly co nejvíce chlupaté a přerostlé šeltie dostali VD. Nám vytkl volnější hřbet, ale v posudku to psáno nebylo. Nakonec jsme skončili 3. se známkou výborný. Absolvovali jsme i bonitaci a Koky je chovný s klasifikací výborný. Paní Svobodová nás ještě nakonec přihlásila do nejlepší chovatelské skupiny, kde jsme byli dva modří psi a jedna bicolorní fena. Skončili jsme na úžasném 2.místě. Nakonec nám i vyšlo krásné počasí.

20.8. Dnes nám přišel vozík za kolo pro pejsky, kluci už se v něm i projeli. Koky tam bezproblém vlezl a ležel. Maxík se tam dostával hůř, ale při jízdě byl naprosto klidný. Konečně budu moct brát oba, i když pojedu na kole a hlavně budu vedět, že jsou v bezpečí.

17.8. Včera jsme se vrátili z tábora v Žamberku. Celý týden panovala dobrá nálada a krásné počasí, které ne jen psy lákalo do vody. Pod vedením pana Spolka jsme se zlepšovali ve vedení psa (slalom bez pomocí rukou například :o) a učili se, že bychom jim na parkuru měli více věřit. Koky se moc zlepšil. Maxík moc netrénoval a šetřil formu na páteční zkoušku a sobotní závody. V pátek jsme byli DIS a v sobotu v agility 9., ve zkoušce 1. a v jumpingi MA2 také 1. Maxík moc krásně běhal, i když to bylo za deště a parkur připomíval spíše prostor pro zápasy v bahně, a tak nikdo nezůstal čistý. Myslím, že ani příští rok neporušíme tradici a opět vyrazíme do Žamberka :o)

9.8. Dnes s klukama odjíždíme na agility tábor do Žamberka, snad nám nebude moc pršet a naučíme se spoustu nových věcí.+Byl aktualizován plán akcí, které chceme navštívit a zúčastnit se jich

4.8. Probíhá a bude probíhat celková rekonstrukce stránek (doufám, že do konce prázdnin to stihnu)

26.7. Závody v Jaroměři. Maxík vybojoval 2.místo ve zkoušce (naše první postupová do A3, kam stejně asi nikdy nepůjdeme) a 5.místo v jumpingu. Celý den bylo dost teplo, naštěstí jsme našli dobrý úkryt ve stínu stromů

13.7.-19.7. LVT ve Dvoře Králové, Koky zde absolvoval výcvik agility a tance se psem. V agility jsme se učili pod vedení Alice Glöcknerové, která byla opravdu trpělivá a stále na nás "vysílala" pozitivní vlny celý týden. Tanec se psem učila Alena Smolíková. Naučila nás i pár hodů do dogfrisbee a samozřejmě mnoho triků a nápady jak je dohromady spojovat. Poslední dík patří Danče Hoblové, která se o nás úžasně starala - DÍKY. Byl to super tábor, snad příští rok zase :o)

28.6. MVP Brno- Kokymu se konečně zadařilo a nám se opravdu vyplatila, tato dlouhá cesta. Koky byl 1. ve třídě mladých a získal i svého prvního CAJCe, jsem na něj moc pyšná, protože výstavy nejsou naším hlavním cílem, i když mě vystavovat docela baví, ale při čekání se docela nudim a to se na agi závodech málokdy stane.